Атлетико не пуска каишката на Барса

Атлетико (Мадрид) записа поредното си силно представяне в Примера дивисион и в очаквания с интерес двубой срещу Валенсия не остави никакви шансове на "прилепите", побеждавайки ги лесно с 3:0.

Първото полувреме мина изцяло под диктовката на възпитаниците на Диего Симеоне, които обаче имаха сериозни проблеми с преминаването през сгъстената защитна формация на своя опонент. Все пак пред Коща и Вия се отвориха няколко шанса, но гол в първите 45 минути не падна.

След почивката обаче "дюшекчиите" се справиха много лесно с момчетата на Джукич, като в 59' защитата на гостите най-накрая беше надиграна. Коща получи отляво на наказателното поле и след типичен пробив стреля в далечния ъгъл, откривайки резултата - 1:0.

Това обърка плановете на Валесния, като отборът действаше разсеяно до самия край. Така в 64' Ромеу предостави топката на Раул Гарсия, който нямаше проблеми да удвои резултата.

Коща пък можеше да реализира и хеттрик, но в 74' изпусна дузпа, стреляйки право във вратаря. Той обаче поправи грешката си 7 минуту по-къснио, стреляйки неспасяемо в горния ляв ъгъл - 3:0 за домакините.

Атлетико отново се изравни по точки с Барселона, но благодарение на головете си "дюшекчиите" имат и еднаква голова разлика - +34. Единствената причина Барселона да е лидер е голът в повече, с който разполагат каталунците - 44 срещу 43. Двата отбора имат по 43 точки - с 5 повече от Реал Мадрид.

Валенсия остава на 9-о място с 20 точки - на цели 10 от зона "Шампионска лига".