Атлетико Минейро завърши на 2-о място в Бразилия

Шампионите от Флуминенсе завършиха сезона в бразилското първенство с домакинско поражение 1:2 от Васко да Гама, като в последните си пет мача те постигнаха едва една победа.

Това обаче не им попречи да триумфират с титлата три кръга преди края. Два гола за гостите от Васко да Гама вкара Едер Луиш в 71-ата и в 80-ата минута, а домакините върнаха едно попадение четири минути преди края от дузпа, реализирана от Тиаго Карлето.

Реално и двата отбора играха с резервите си пред полупразния стадион Енженао в Рио, домакин на Ботафого. Спорт Ресифе стана четвъртият и последен отбор, който изпада в Серия В, след като отстъпи на съгражданите си от Наутико с 0:1.

Преди това вече бяха ясни останалите три- Палмейрас, Атлетико Гоянензе и Фигейрензе. Гремио каза сбогом на Олимпийския стадион в Порто Алегре с 0:0 със съгражданите си от Интернасионал.

Синьо-черните от Гремио завършиха на 3-о място в крайното класиране и не успяха да вземат директно участие в групите на Копа Либертадорес през следващия сезон.

Стадион Олимпико ще бъде разрушен след 58 години вярна служба на отбора. Равенството е доста разорачоващо за домакините, като се има предвид, че те играха в сериозна част от времето срещу девет съперници.

Вратарят Мюриел беше изгонен 4 минути след началото на второто полувреме, а централният нападател на Интернасионал Леандро Дамиао видя червения картон в 61-ата минута.

Последното трето вакантно място за Бразилия в групите на престижния южноамерикански турнир ще бъде определен в допълнителен плейоф с 4-ия Сао Пауло. Това равенство в комбинация с победата с 3:2 у дома над Крузейро изстреля на върха Атлетико Минейро, но за Роналдиньо и съотборниците му едва ли е кой знае каква утеха, след като те бяха претенденти за титлата в голяма част от сезона.

Тимът на Коринтианс също пусна в игра резервите си, след като му предстои участие в световното клубно първенство в Япония. С втория си състав първенците на Южна Америка от тази година паднаха 1:3 при визитата си на Сао Пауло в среща, оцветена с два червени картона