Атлетико Минейро видя зор за третото място на Световното клубно

Атлетико Минейро спечели третото място на Световното клубно първенство, след като се наложи с 3:2 над китайския Гуанджоу Евъргранд.

Победата обаче не дойде никак лесно, а голямата звезда на бразилския тим Роналдиньо получи червен картон при 2:2.

Атлетико поведе с 1:0 още във 2-та минута когато Маркос Роча подаде на Диего Тардели на отлична позиция и той бе безпогрешен.

Само след 7 минути обаче китайският състав изравни след гол на Мурики. В 15-та минута резултатът вече бе в позла на Гуанджоу, след като Дарио Конка бе точен от дузпа.

В продължението на първата част зрителите на стадиона в Маракеш видяха поредното великолепно изпълнение на Роналдиньо, който изравни със страхотен гол от пряк свободен удар.

Въпреки положенията през второто полувреме гол не падна до самия му край. В 87-та минута Роналдиньо бе изгонен за грубо нарушение срещу съперников играч. Въпреки че Атлетико остана с човек по-мало стигна до инфарктния успех.

В първата минута на добавеното време авторът на първия гол Тардели намери резервата Луан и нападателят бе безпогрешен, за да донесе третото място на Атлетико Минейро.

По-късно тази вечер Раджа Казабланка играе срещу Байерн Мюнхен за титлата.