Атлетико Минейро първи се класира за елиминациите в Копа Либертадорес

Атлетико Минейро стана първият отбор, който си гарантира класиране за втората фаза на турнира Копа Либертадорес, информира БТА. Воден от звездата Роналдиньо, бразилският отбор спечели с 2:1 навън срещу боливийския Дъ Стронгъст и събра 12 точки от 4 мача.

Автогол на Луис Мендес от Дъ Стронгъст, който беше притиснат от Сержиньо, осем минути преди края на мача осигуриха 12 точки в група 3 на турнира. След победата в град Ернандо Силес на 3600 метра надморска височина Роналдиньо и съотборниците му водят с 8 пред Сао Пауло, който в петък гостува на аржентинския Арсенал Саранди.

Още в 9-ата минута нападателят Диего Тардели даде аванс на Минейро, но Харолд Рейна изравни за домакините малко преди края на първата част. Той наказа грешка на вратаря Виктор, изпуснал топката.

В група 5 Коринтианс продължава защитата на титлата си и се наложи с 3:0 на собствен терен над Тихуана (Мексико). Въпреки това мексиканците имат 9 точки от 4 мача, а бразилците- са на 2-о място със 7.

Континенталната футболна федерация КОНМЕБОЛ вдигна забраната за посещаване на домакинските срещи, но продължава да спира агитката от гостуванията и това ще бъде така в следващите 18 месеца, след като привържениците на световните клубни шампиони убиха с ракета 14-годишно момче в Боливия.

Въпреки това, футболистите излязоха с банер, на който пишеше Пакаембу е по-красив с вас, изразявайки благодарността си към подкрепата на феновете.

Алешандре Пато откри резултата в 27-ата минута, а Пауло Гереро удвои преднината им в 36-ата. Крайното 3:0 фиксира Паулиньо осем минути преди края на мача.

Трикратният победител в турнира Олимпия (Асунсион) размаза с 5:1 като гост дебютанта в турнира Депортиво Лара в град Баркисименто в среща от група 7. Парагвайците имат 7 точки вече на върха, с една повече от Нюелс олд Бойс (Аржентина) и Универсидад де Чиле.

В група 1 Барселона Гуаякил (Еквадор) завърши без голове на собствен терен с Толука (Мексико). Насионал (Монтевидео) води в потока със 7 точки от три мача, пред Толука с 5, Барселона Гуаякил и Бока Хуниорс с по 3.