Атлетико Минейро остана начело в Бразилия

Атлетико Минейро запази лидерската си позиция в шампионата на Бразилия.

В среща от 10-ия кръг тимът победи с 3:1 у дома състава на Интернасионал, информира БТА.

Гилерме откри резултата в полза на домакините в 45-та минута, а малко преди това Андрес Д'Алесандро от Интернасионал получи втори жълт картон.

Леонардо Силва вкара втория гол за домакините 15 минути след началото на второто полувреме, преди Фред да върне едно попадение. Резервата Дамиан Ескудеро в 90-та минута оформи крайното 3:1.

Атлетико Минейро води с двер точки пред тима на Васко да Гама, който победи като гост с 1:0 Сао Пауло. Защитникът Фагнер бе автор на единствения гол в двубоя, а Родриго Кайо от тима на Сао Пауло получи червен картон в 58-та минута.

Гремио се изкачи на четвърта позиция след успех с 3:1 над Спорт Ресифе. С два гола се отличи Леандро. Сантос и Ботафого завършиха 0:0, а Крузейро се наложи с 2:0 като гост на Португеза.

С два гола на Дъглас Коринтианс победи с 3:0 при визитата си на Фламенго. Наутико постигна домакинска победа с 3:0 над Понте Прета.