Атлетико Мадрид разпиля Райо, но накрая трябваше да трепери

снимка: marca.com

Атлетико Мадрид спечели с 4:3 домакинството си на Райо Вайекано в късния мач от неделната програма на 4-ия кръг на Примера дивисион.

Носителите на Суперкупата на Европа се отнесоха безпощадно със съгражданите си и само за десет минути след почивката елиминираха напълно интригата в мач, който се очакваше като равностоен дуел.

Доблестната игра на Райо Вайекано обаче спечели на тима цели три гола в последните 10 минути, като в заключителните секунди на двубоя домакините трябваше да треперят за спечелването на победата си.

В 29-ата минута Марио откри резултата за Атлетико, а в 49-ата Коке покачи на 2:0. Арда Тюран реализира третия гол в мрежата на гостите, а Фалкао от дузпа направи 4:0 в 55-ата.

Райо не играеше толкова зле, че да заслужава подобна съдба и „светкавиците" заслужиха уважение с поведението си до края на двубоя, когато имаха превес.

Андрия Делибашич намали на 4:1 в 82-ата минута, а само 3 по-късно се разписа отново, за да направи резултата 4:2. Самият той отпразнува последното си попадение само с усмивка, защото знаеше, че твърде късно гостите са се отпушили на „Висенте Калдерон".

Въпреки това на трибуните се появи напрежение, защото в 89-ата минута Лео съвсем намали изоставането на Райо - 4:3 при оставащи 4 игрови минути.

Така Атлетико Мадрид вече има 10 точки след 4 изиграни кръга от Ла Лига, а Райо остава с актив от 7 - и двата столични отбора са по-напред в класирането от Реал Мадрид, който е само с 4 пункта.