Атлетико Мадрид разгроми Атлетик Билбао, Фалкао с хеттрик

Радамел Фалкао вкара три гола при победата на Атлетико (Мадрид) с 4:0 над Атлетик Билбао в мач от втория кръг на Примера Дивисион. Колумбийският нападател вече има седем гола срещу Билбао в последните три мача между двата отбора.

Фалкао откри резултата в 18-ата минута, а три минути преди почивката покачи на 2:0 след асистенция на Диего Годин. Таранът на мадридчани оформи своя хеттрик от дузпа в 58-ата минута. Четвъртото попадение в мача вкара Тиаго в 84-ата минута с красив удар от около 20 метра. Тиаго замени именно Фалко и се разписа само три минути, след като влезе на терена.

След тази победа Атлетико Мадрид събра 4 точки и се изкачи на четвърто място във временното класиране на Ла Лига. Лидери с по шест точки са Барселона, Валядолид и Райо Вайекано.

Новакът Валядолид записа втори пореден успех, след като се наложи над гостуващия Леванте с 2:0. И двата гола за домакините отбеляза Виктор Перес, който бе точен от дузпи в 38-ата и 48-ата минута. За гостите Давид Наваро получи втори жълт картон в 37-ата минута, след като игра с ръка в наказателното поле.