Атлетико (Мадрид) нанесе втора поредна загуба на Реал

Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) победи на своя „Висенте Калдерон” градския си противник и eвропейски и световен клубен шампион Реал Мадрид с 2:0 в мач от 1/8-финалите за турнира за Купата на Краля.

Треньорът на „дюшекчиите” Диего Симеоне заложи на тактика с четирима защитници, четирима халфа и двама нападатели като на вратата ще застане Облак, а пред него ще действат Гамес, Гудин, Грименес, Лукас, Марио, Габи, Саул, Раул Гарсия, Гризман и Торес.

Карло Анчелоти подреди „белия балет” в схема 4-2-3-1 като на вратата е Навас, а пред него са Арбелоа, Рамос, Варан, Марсело, Кедира, Кроос, Бейл, Родригес, Иско и Бензема. Кристиано Роналдо бе оставен на скамейката, тъй като не се чувства готов за игра.

Още в третата минута Серхио Рамос можеше да открие резултата след страхотен удар с глава от точно изпълнен корнер, но Ян Облак с отлична реакция, не позволи резултатът да бъде открит.

4129654

В 12-тата минута Хамес Родригес центрира от фаул и Гарет Бейл успя да промуши топката зад Облак, но страничният съдия беше вдигнал флага си и голът бе отменен. Без да чака, стражър на домакините ирита топката към Гризман, който бе сам срещу двама защитници на „кралския” клуб, успя да стреля, но топката излезе в аут.

В 22-рата минута Варан допусна неприятна грешка и Гризман остана сам срещу Навас, но централният защитник на „белите” успя да се върне и да поправи грешката си.

Последваха няколко добри атаки за двата отбора, но до опасни положения не се стигна. Най-чистото се откри пред Бензема в 32-рата минута, но изстрелът му попадна в обсега на Облак и той се справи без проблеми.

4129657

До края на първата част действието се развиваше пред вратата на домакините, но защитата на „дюшекчиите” се справи добре и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултата 0:0.

Втората част започна както завърши първата, с постоянни атаки към двете врати. В 52-рата минута Гарет Бейл изпусна от много изгодна позиция, останал сам срещу стража на Атлетико, крилото прати топката на сантиметри от страничния стълб.

В 56-тата минута Серхио Рамос фаулира Раул Гарсиа в наказателното поле и главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар. Именно Гарсиа застана зад топката и не сбърка – 1:0.

Карло Анчелоти реагира веднага след получения гол и пусна в игра най-опасния си играч – Кристиано Роналдо, който влезе на мястото на Хамес Родригес.

В 76-тата минута Атлетико (Мадрид) предреши изхода от сблъсъка с втори гол. Центриране от корнер бе засечено по великолепен начин от централния защитник Хименес и резултата стана 2:0.

След 80-тата минута последва натиск на Реал Мадрид, който не доведе до нищо интересно и така Реал Мадрид инкасира втора поредна загуба във всички турнири.

Вторият мач е след седмица на 15 януари 2015 година отново в Мадрид, но този път на „Сантиаго Бернабеу”.