Атлетико (М) взе трудно гостуване в Памплона

Атлетико Мадрид успя да прекрати серията си бе успех, която коства второто място на тима, след като тази вечер в Памплона надигра с 2:0 домакина Осасуна в мач от 28-ия кръг на Примера дивисион.

В герой на срещата се превръна нападателят Диего Коща (25, 48), който отбеляза и двете попадения в полза на "дюшекчиите", които вече имат 60 точки в своя актив - на 1 от втория Реал Мадрид, който вчера надигра Майорка с 5:2.

Вечерта обаче беше неуспешна за Радамел Фалкао, който записа пореден мач без гол, като за последно той беше точен при успеха над Еспаньол с 1:0.

Загубата пък остави Осасуна в сериозна близост до зоната на изпадащите, тъй като тимът е с 28 точки на 15-о място в класирането. Майорка, който е на 18-та позиция, е с 4 по-малко.

Двубоят започна с надмощие на домакините, които чрез Масу можеха да открият в началото, но ударът му мина на сантиметри встрани. Отново той можеше да отбележи малко по-късно, но отново не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Куртоа.

Атлетико имаше контрол върху топката, но ситуациите в половината на Осасуна липсваха. С първата си опасна атака обаче "дюшекчиите" успяха да открият резултата - Коке получи топката пред наказателното поле и напредна. Той пусна успореден пас на Коща, който стреля, но ударът му бе спасен. Топката обаче се върна при него и с глава я вкара във вратата - 0:1 в Памплона.

Осасуна опита да натисне до края на полувремето, но удари на Ойер бяха спасени от Куртоа и резултатът остана непроменен.

Началото на втората част пък предопредели изхода на двубоя - в 48-та минута Коке центрира от пряк свободен удар, а Коща пред вратата засече с десен крак и удвои преднината на своя тим, а серията без победа на тима беше пред своя край.

Фалкао пък не успя да прекъсне головата си суша, след като вратарят на домакините спечели негов страхотен удар в средата на втората част. Андрес пък парира удар на Коща, който излезе сам срещу него.

В края на срещата пък Куртоа трябваше да внимава на два пъти при добри атаки на домакините, но те така и не успяха да стигнат поне до почетен гол заради чудесните изяви на белгиеца. Кристиан Родригес пък можеше да направи 0:3, но Андрес направи ново спасяване за Осасуна.