Атлетико М изпуска яко парата след фиаско в Страната на Баските (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид компроментира сериозно шансовете си за титла в Испания, след ново фиаксо при гостуване в Ла Лига. Момчетата на Чоло Симеоне загубиха с 0:2 срещу Реал Сосиедад и останаха на три точки от върха в генералното класиране на испанското първенство, но имат и мач повече. Лидер е европейският клубен шампион Реал Мадрид, докато преди останалите мачове от 11-ия кръг в Ла Лига баските от Сосиедад се намират на шеста позиция при пет точки пасив от първото място.

Атлетико доминираше през първото полувреме, а Кевин Гамейро удари греда след половин час игра, но картината се промени през втората част. Баските поведоха в 55-та минута с гол на Карлос Вела от дузпа, след като Юри Бершише беше повален в наказателното поле от капитана на гостите Габи. 20 минути по-късно Реал Сосиедад получи втора дузпа за фаул на Анхел Кореа срещу Вела, като този път Вилян Жозе беше точен за 2:0.

Поражението в Сан Себастиан е второ поредно за Атлетико като гост в Испания, след което столичаните остават трети при равенство с четвъртия Севиля. Носителите на трофея в Лига Европа играят в неделя с Барселона, който е втори с точка аванс.