Атлетико и Валенсия допълниха 1/4-финалите за Купата на краля

Атлетико Мадрид и Валенсия се класираха за четвъртфиналите на турнира за купата на Испания. Атлетико спечели с 3:0 срещу Райо Валекано и се класира за следващата фаза с общ резултат 4:1, докато Валенсия се наложи с 3:0 на реванша срещу Гранада и с общ резултат 7:0 продължава напред.

Анхел Кореа откри резултата малко преди почивката за Атлетико, а намиращият се в страхотна форма Антоан Гризман, който в този мач влезе като резерва, вкара два гола в края на мача.

Валенсия не срещна трудности при гостуването на Гранада и спечели с 3:0. Старши треньорът на Валенсия Гари Невил даде почивка на някои титуляри след 4:0 в първия мач на "Местая", но и с част от резервите валенсианците стигнаха до убедителна победа на реванша след голове на Вилфред Заибо, Пако Алкасер и Пабло Пиати от дузпа.

Четвъртфиналните мачове ще се играят в два мача в края на този месец, а освен Валенсия и Атлетико, за тази фаза се класираха Барселона, Атлетик Билбао, Селта, Севиля, Лас Палмас и Мирандес.