Атлетико хвърля Коща и Вия срещу Барса

Диего Коща и Давид Вия ще водят авангарда на Атлетико (Мадрид) срещу Барселона днес от 21:45 часа на стадион „Камп Ноу“ в първи четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига.

Испанските медии потвърдиха преди минути, че основният голмайстор на „дюшекчиите“ ще бъде в достатъчно добро здравословно състояние, за да започне дългоочаквания сблъсък още от първата минута.

Вчера Коща напусна преждевременно тренировката на Атлетико в столицата на Каталуния, което провокира притеснения, че не е на 100% готов да се изправи срещу Барселона и може да пропусне дербито.

В крайна сметка наставникът Диего Симеоне е получил уверение от лекарите на клуба, че голямата звезда на Атлетико ще може да бъде сред титулярите. Специалистът ще заложи и на Давид Вия, който бе привлечен именно от Барселона за скромната сума от 2.1 милиона евро.

Въпреки че Атлетико гостува в първия мач от Шампионската лига, Симеоне няма да се притесни да заложи на двама чисти нападатели. За 4-ти път през този сезон „дюшекчиите“ ще се изправят срещу Барселона, като засега и трите двубоя са завършили наравно.

Каталунците спечелиха Суперкупата на Испания след ремита 0:0 и 1:1, като в Ла Лига сблъсъкът в Мадрид също завърши без отбелязан гол. Двата отбора ще се срещнат в последния кръг на Примера дивисион и от изхода на този мач вероятно ще зависи съдбата на титлата.