Атлетик (Билбао) сломи Севиля в битката за място в Шампионската лига

Атлетик (Билбао) надви Севиля с 3:1 в двубой от 35-ия кръг на Примера Дивисион и затвърди позициите си за класиране в Шампионската лига догодина.

На своя "Сан Мамес" баските бяха по-добрият тим през по-голяма част от двубоя и заслужено спечелиха директната битка със Севиля за четвъртото място.

Резултата откри Маркел Сусаета още в 4-а минута, който вкара много красив гол директно от ъглов удар. Въпреки по-добрата игра на домакините до втори гол през първата част не се стигна.

В 53-а минута обаче резултата бе удвоен. Антони Ираола намери Икер Муниаин в наказателното поле и от границата на малкия пеналт той направи 2:0.

Двайсетина по-късно трибуните ликуваха за трети път, след като Андер Ерера с глава засече центриране на Андони Ираола за 3:0.

Севиля опита да промени нещо, но стигна само до почетно попадение. Негов автор стана Кевин Гамейро в 79-а минута, като той бе точен след асистенция на Хайро.

Така Атлетик вече има аванс от шест точки пред Севиля в битката за четвъртото място, което дава право на участие в квалификациите на Шампионската лига. Андалусийци трудно ще наваксат това изоставане в оставащите три кръга и ще трябва да се концентрират върху другата си голяма цел - спечелването на Лига Европа, където имат аванс от два гола пред Валенсия след първия полуфинал.