Атлетик (Билбао) се подигра с Барселона, посяга към Суперкупата (ВИДЕО)

снимка: twitter

Отборът на Атлетик (Билбао) унижи шампионът и носителят на Купата на Испания Барселона, като го победи с 4:0 на своя "Сан Мамес" в първа среща от финала за Суперкупата на Испания.

Реваншът на "Камп Ноу" е след три дни, като мисията пред момчетата на Луис Енрике изглежда почти невъзможна.

Срещата започна по-силно за домакините, които пресираха опонента и Марк-Андре тер Стеген трябваше да прави спасявания още от първите минути. Германският страж обаче направи голяма грешка в 13-тата минута и това доведе до откриването на резултата. Вратарят излезе извън наказателното си поле, за да изчисти топка с глава, но тя попадна на крака на Микел Сан Хосе, който от централната част на терена с бомбен шут откри резултата.

До края на първата част каталунците наложиха своята игра и опитаха да изравнят, като не бяха много близко, след като Луис Суарес нацели гредата.

4146350

През втората част натискът на шампионите продължи, като този път с пропуски се отчетоха Лионел Меси и Педро Родригес. След 50-та минута настъпи момента на централния нападател на баските Арис Адурис. Таранът се разписа в 53-та и 62-рата минути, а след още шест оформи своя хеттрик след точно изпълнена дузпа.

Това бе първата от трите поредни срещи, които двата отбора ще изиграят, тъй като и жребият отреди клубовете да се срещнат в първия кръг на Примера дивисион. Двата тима играха заедно и в края на предната кампания, когато каталунците надиграха опонента си с 3:1 във финала за Купата на Краля.

"Блаугранас" ще се опитат да повторят постижението си от 2009 година, като спечелят шест трофея в рамките на 12 месеца - постижение, което друг отбор не е правил. Играчите на Луис Енрике вече спечелиха титлата на Испания, Купата на Краля, Шампионска лига, Суперкупата на Европа, а преди шест години триумфираха и със Суперкупата на Испания както и на Световното клубно първенство през декември.