Атлетик Билбао с ценен успех срещу Атлетико Мадрид

галерия:

Отборът на Атлетик Билбао победи като гост тима на Атлетико Мадрид с 2:0 в среща от 21-вия кръг на Примера Дивисион.

 

Головете за победата на тима от Билбао бяха дело на Токеро, а съставът на Атлетико игра цели 50-сет минути с човек по-малко на терена, след като Переа бе декориран с червен картон в 40-тата минута на срещата.

 

Двубоят започна равностойно и никой от двата тима не успя да установи превес на терена, но в края на първата част Перея от състава на домакините извърши нарушение в наказателното поле на "дюшекчиите" и съдията отсъди дузпа и изгони защитника на Атлетико.

 

Зад топката застана звездата на гостите Йоренте, но изстрелът му бе неточен и така гостите пропуснаха отлична възможност да открият резултата в 40-тата минута на мача.

 

Атлетик Билбао все пак нанесе своя удар в самия край на полувремето, когато Андони намери с отличен пас Токеро и последният не сгреши, реализирайки попадение за 1:0 в полза на гостите.

 

През втората част на двубоя Атлетико се опита да стигне до равенството, но домакини бяха с човек по-малко на терена и трудно стигаха до опасности.

 

В средата на второто полувреме Текеро реализира второто си попадение в мача и така в 64-тата минута преднината на гостите бе удвоена.

 

До края на срещата не се случи нищо по-интересно и по този начин Атлетик Билбао победи като гост Атлетико Мадрид с 2:0.

 

След успеха отборът на Атлетик Билбао събра актив от 35 точки и се намира на 6-тата позиция в класирането на Примера Дивисион, а Атлетико Мадрид е с 30 пункта и се намира на 7-мото място в таблицата.