Атлетик Билбао извоюва ценна победа като гост на Осасуна

галерия:

Отборът на Атлетик Билбао се поздрави с важен успех над тима на Осасуна като гост в двубой от 32-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Гостите победиха с 2:1, като победното попадение падна в последната 90-а минута на мача.


След равностойно и сравнително скучно второ полувреме, в което двата тима си размениха по няколко възможности за гол, двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката и оставиха всичко да бъде решено след кратка пауза.


В 51-ата минута Осасуна откри резултата чрез Кике Сола, а пет минути по-късно добрите новини за домакините станаха две, тъй като бранителят на Билбао Кастильо беше изгонен за втори жълт картон.


Противно на очакванията и случващото се на терена обаче, в 69-ата минута Фернандо Йоренте сложи край на продължилата шест мача голова суша и изравни резултата.


В 87-ата минута двата тима останаха с еднакъв брой футболисти на терена, тъй като Сержио също бе декориран с втори жълт и съответно червен картон.


Така се стигна до последната 90-ата минута, когато Икер Муниаин прати в екстаз гостуващите фенове с победно попадение, оформяйки крайното 2:1 в полза на Билбао.


Така гостите събраха актив от 48 точки и заемат петата позиция в класирането, докато тима на Осасуна е 16-и с 35 пункта.