Атлетик Билбао изпусна четвъртия в Примера

Бетис и Атлетик Билбао не успяха да излъчат победител в двубоя по между си от 20-тия кръг на Примера Дивисион и завърших наравно 1:1.

Домакините от Бетис излязоха напред в резултата с гол от дузпа на Рубен Кастро още във втората минута. Това обаче не стресна баските и до края на полувремето те успяха да изравнят с попадение на Ариц Адуриц, а през втората част дори могат да съжаляват, че не си тръгнаха от „Мануел Луис де Лопера" с трите точки.

Така Бетис пропусна удобна възможност да се откъсне от преследвачите си в битката за място в Шампионската лига. Все пак севилци остават на четвъртата позиция с актив от 35 точки, три повече от петия Малага.

Въпреки спечелената точка Атлетик Билбао остава много близо до зоната на изпадащите. Футболистите на Марсело Биелса са 14-ти, на четири точки от 18-тия Осасуна.

Двубоят започна повече от добре за футболистите на Бетис. Още в първата минута стражът на Атлетик Билбао Горка Ирайсос извърши нарушение срещу Слава Севия в наказателното поле, за което получи жълт картон, а реферът показа бялата точка.

Зад топката застана Рубен Кастро, който не сгреши и даде аванс на Бетис - 1:0.

В първите двайсетина минути на срещата домакините бяха по-добрият тим и още няколко пъти застрашиха вратата на баските. Джоел Кембъл, Антонио Амая и Каняс можеха да удвоят аванса на своите, но не успяха да намерят мрежата на Ирайсос за втори път.

Футболистите на Марсело Биелса се посъбудиха към средата на първата част и в 22-та минута Андер Ерера пробва опасен изстрел извън наказателното поле, но със сетни усилия стражът на домакините Адриан успя да се справи.

Все пак в 42-та минута се стигна до равенството. Андер Ерера изведе Арис Адуриц по страхотен начин сам срещу вратаря на Бетис и той с красив прехвърлящ удар изравни резултата, вкарвайки своя 12-ти гол в шампионата.

През втората част гостите от Билбао бяха по-класният тим, овладяха инициативата и само великолепните изяви на Адриан на вратата на тима от Севиля им попречиха да се поздравят с победата.

В самия край на срещата Ибай Гомес бе много близо до победния гол, но вездесъщият Адриан спаси неговия удар от непосредствена близост и донесе точка на Бетис.