Атлетик (Б) се справи трудно с Бетис

Атлетик Билбао записа нова домакинска победа в първенството, след като успя да обърне Бетис и да спечели с 2:1 у дома в един от най-интересните двубои от 6-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините се скъсаха да пропускат още през първата част, която завърши при резултат 0:0, а Ибай Гомес беше спрян и от гредата в края на полувремето.

След почивката домакините продължиха с натиска си и това доведе до 58', в която Сусаета беше фаулиран в наказателното поле - дузпа за Атлетик. Ечеберия обаче не стреля съсредоточено и пропусна.

Тази грешка бе наказана само 4 минути по-късно, след като Молина получи отлично центриране в наказателното поле и стреля с глава отблизо - 0:1.

Оттам нататък, домакините доминираха до самия край на срещата и това даде разултат - в 73' Ечеберия успя да намери резервата Де Маркос в наказателното поле, който стреля под плонжа на вратаря за 2:1. Още 9 минути по-късно Микел Сан Хосе с глава простреля гостите за втори път - 2:1.

Така "баските" стигнаха до 4-о място, след като събраха 12 точки. Те обаче могат да бъдат изпреварени при победа на Виляреал над Еспаньол тази вечер. Бетис остава на 13-о място.