Атлет отстранен за две години заради допинг

снимка: topnews.in

Италианският маратонец Алберико ди Чеко бе наказан за две години заради използване на изкуствения кръвен допинг еритропоетин (ЕПО), предаде БТА.

 

Ди Чеко, девети на Игрите в Пекин, даде положителна допинг проба по време на първенството на Италия на 12-и октомври миналата година. Заради санкцията италианският лекоатлет ще пропусне световното първенство в Берлин това лято и европейското първенство в Барселона следващата година.