Атланта се наложи над Сейнт Луис с 3:2 след дузпи

снимка: АП

Отборът на Атланта Трашърс победи гостуващия Сейнт Луис Блус с 3:2 след изпълнение на дузпи в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада, игран тази нощ.

В редовното време и продължението срещата завърши 2:2. Гостите от Сейн Луис поведоха с 2:0 след голове на Анди МакДоналд Дейвид Перон, но Трашърс успя да стигне до равенството чрез Тобиас Енстрьом и Рон Хейнси, които се разписаха в последните 10 минути на третата част и така вкараха мача в продължения. В тях нито един от двата отбора не можа да отбележи попадение и така се стигна до дузпи.

В герой за домакините се превърна Рич Певърли, който донесе победата за своя отбор при дузпите.

След тази победа Атланта заема 12-то място в Източната конференция на НХЛ с актив от 15 точки, а Сейнт Луис е на предпоследната 14-та позиция в Западната с 14 точки.