Атланта на полуфинал в НБА след победа срещу Маями

снимка: zimbio.com

Отборът на Атланта Хоукс успя да се класира за полуфиналите в Източната конференция в НБА. Това стана след домакинска победа срещу Маями Хийт с 91:78 в седмия решителен мач от серията. Така след 4:3 победи Атланта ще се изправи срещу Кливланд.

 

Домакините имаха пълно преимущество през целия мач, като загубиха по точки само последната четвърт. На полувремето Хоукс водеше с 49:36. Най резултатен за победителите беше Джо Джонсън с 27 точки. За Маями Дуейн Уейд наниза 31 точки, но те се оказаха малко за крайния успех.

 

В първият полуфинал срещу Кливланд Атланта ще гостува, а двубоят е във вторник.