Аталанта и Каляри с победи в отложения 33-ти кръг

Аталанта постигна минимална победа над гостуващия Киево в мача от днешната програма на отложения 33-ти кръг на Серия А, който не се състоя поради смъртта на играча на втородивизионния Ливорно Пиермарио Морозини.

Бергамаските спечелиха домакинството си, благодарение на попадението в 72-ата минута на Максимилиано Моралес, който донесе важни три точки на тима си.

През първото полувреме Аталанта имаше основания да се чувства ощетен, след като именно Моралес се разписа в 14-ата минута при центриране на Симоне Бонавентура. Дори повторенията на ситуацията не можаха с категоричност да убедят, че преценката на реферите да отсъдят засада е била правилна.

Бергамаските се изравняват по точков актив с Киево, след като събраха 43 точки и изперварват „летящите магаренца" на 9-ата позиция.

Катания претърпя десето поражение за сезона, след като се сгромоляса с 3:0 при визитата си на Каляри в град Триесте. Елементарна грешка на младия вратар Пиетро Терачано позволи на Тиаго Рибейро да открие резултата в 21-ата минута.

Катания се понесе в търсене на равенството след почивката, но нападателите разочароваха, като не можаха да вкарат гол, въпреки 6-те точни удара в противниковата врата. Домакините имаха същия актив, но го материализираха далеч по-успешно.

В 79-ата минута Виктор Ибарбо направи асистенция за втория гол на Маурицио Пинила, а в заключителните секунди на редовното време самият Ибарбо се разписа след нова светкавична контраатака за крайното 3:0.

Каляри е 15-ти с вече 41 точки от 34 мача, докато Катания остава на 8-ма позиция с 46 пункта.