Аталанта и Интер показаха, че във футбола няма логика

Аталанта шокира Интер насред "Сан Сиро" и спечели с 2:1 в двубой от 29-ия кръг на Серия А.

Резултатът е изненадващ с оглед на развитието на двубоя. Първото полувреме бе сравнително равностойно, като двата тима си размениха по едно попадение, а гостите удариха и греда. Аталанта излезе напред чрез Джакомо Бонавентура в 35-а минута, но само 60 секунди по-късно Мауро Икарди изравни.

През втората част Интер тотално смаза съперника си, но така и не успя да вкара гол, а удари три греди. Аталанта направи само две атаки през цялото полувреме. При първата Джоната изби пред голлинията удар на Бриенца, но при втората Бонавентура с глава донесе успеха на гостите с гол в последната минута.

Така Аталанта постигна четвърта поредна победа в Серия А и заема осма позиция с 40 точки. Интер пък пропусна възможността да стъпи на четвъртата позиция и остава на пето място с 47 пункта, колкото има и Парма. Фиорентина е четвърти с точка повече.

4074799

Двубоят започна с по-активна игра на Интер, но след началните минути на срещата гостите се окопитиха и създадоха по-опасните положения пред Ханданович. В 7 -а минута Дел Гросо центрира към Моралес в наказателното поле, но ударът на последния бе спасен от Ханданович. Стражът на "нерадзурите" се намеси отлично и шест минути по-късно, когато отрази опасен удар на Херман Денис.

В 17-а минута дойде най-чистото положение за Аталанта. Бонавентура даде добър пас на Херман Денис и той с глава удари напречната греда. Малко след това и Интер можеше да отбележи, след като Паласио бе изведен от Ернанеш срещу Косили, но стражът на гостите спаси вратата си.

В 35-а минута тимът на Аталанта излезе напред в резултата. Гостите отнеха топката в собствената си половина, Моралес получи в центъра, напредна и намери Бонавентура пред наказателното поле, който с премерен изстрел направи 1:0.

4074800

В следващата атака Интер изравни. Фреди Гуарин изведе с пас през центъра Мауро Икарди, той се справи с опеката на четирима защитници и бе точен за 1:1.

През втората част отборът на Валтер Мадзари излезе преобразен и тотално надигра своя съперник. В 54-а минута Гуарин удари гредата след асистенция на Паласио, а пет минути по-късно това направи и аржентинецът, който стреля с глава.

Натискът на домакините се засилваше с всяка изминала минута, но топката така и не влизаше във вратата на Андреа Консили. Играчите на Аталанта пък изобщо не поглеждаха към Ханданович, напротив те твърде рядко минаваха центъра. В реално единствената си атака през второто полувреме обаче гостите можеха да стигнат дори до победата. В 86-а минута Бриенца стреля от няколко метра в опразнената от Ханданович врата, но Джонатан изби от голлинията.

4074798

Секунди по-късно дойде и най-фрапантния пропуск пред вратата на Аталанта. Джонатан нахлу мощно в наказателното поле, но отново напречната греда се оказа най-верният помощник на Консили. При добавката пък Икарди не успя да намери очертанията на вратата.

Шокът за Интер дойде в последната минута на редовното време. Аталанта си спечели фаул отдясно по атаката, Франко Бриенца центрира в наказателното поле, където Бонавентура с глава мупна топката между краката на Ханданович и донесе успеха на гостите.