Астън Вила се класира напред за ФА Къп пред погледа на Тим Шърууд (ВИДЕО)

Отборът на Астън Вила се класира за ¼-финалите на ФА Къп след успех над Лестър с 2:1 на своя „Вила Парк”, с голове на Леандро Бакуна в 68-та минута и Скот Синклеър в последните секунди на редовното време, а Андрей Крамарич отбеляза почетното попадение минута по-късно.

Камерите не веднъж показваха новия мениджър на тима Тим Шърууд, който ще поеме Вила още от следващата седмица.

Скот Маршал започна срещата с Гивън, Хътън, Влаар, Сисоко, Кларк, Делф, Уестуд, Клевърли, Бакуа, Бентеке и Вайман.

Колегата му Найджъл Пиърсън заложи на Шварцер, Кочески, Ъпсън, Василевски, Симпсън, Морган, Камбиасо, Джеймс, Крамарич, Марес, Шлуп.

През първото полувреме повече положения имаше пред тима на Астън Вила, като най-чистите голови възможности бяха пропуснати от Кристиан Бентеке и Андреас Вайман, а гол на белгиеца бе отменен заради засада.

За гостите от Лестър Дани Симпсън пропусна добра голова възможност 15-тина минути преди края на първите 45 минути.

През втората част отново „лъвовете” бяха по-дейния състав на терена и закономерно поведоха в 68-та минута, когато Леандро Бакуна с красив фалцов удар успя да открие резултата за радост на привържениците и Тим Ширууд на „Вила Парк”.

След допуснатия гол „лисиците” опитаха да се върнат в мача, но така и не успяваха да пробият защитата на домакините.

Все пак домакините успяха да отбележат и втори гол в 90-тата минута. Бентеке подаде на Скот Синклеър, последния стреля не особено опасно, но Марк Шварцер не се намеси добре и топката влезе по куриозен начин в мрежата зад него за 2:0.

Само 60 секудни по-късно Андрей Крамарич върна интригата, като се възползва от добро центриране, за да намали с глава до 2:1, но гостите не успяха да предложат нищо повече и отпаднаха от по-нататъчно участие в турнира.