Астън Вила с нова победа във Висшата лига

Отборът на Астън Вила продължава с добрите изяви от началото на сезона в Англия. Бирмингамци победиха с 2:1 като домакини тима на Хъл Сити.

С тази победа възпитаниците на Пол Ламбърт вече имат седем точки след първите три кръга и се наредиха зад Челси и Суонси в класирането, които са с по 3 победи.

Домакините започнаха силно и още в 14-та минута Габриел Агбонлахор бе точен за 1:0 след като получи подаване на от Андреас Вайман. Това бе и първи гол за нападателя в Бирмингам за тази календарна година.

В 36-та минута резултатът бе покачен на 2:0 от Вайман, който получи пас от Киърън Ричардсън.

Гостите от Хъл Сити се опитаха да изнесат играта в предни позиции, за да имат шанс да се върнат в мача. 15 минути преди края на срещата Никица Йелавич се разписа за 1:2 след като засече с глава центриране на Роби Брейди.

Това бе първи гол във вратата на Астън Вила от началото на сезона. До края домакините не допуснаха втори гол и се поздравиха с успеха.