Астана дава почивка на 8 титуляри, за да бори Ботев

снимка: Vesti.kz

Съперникът на Ботев Пловдив в първия квалификационен кръг на Лига Европа Астана извади от състава си македонския нападател Филип Ивановски.

Картотеката на 28-годишния Ивановски беше изтеглена от клуба, за да се освободи място за друг чужденец - новото попълнение Сисеру от Португалия.

Както Sporta.bg ви информира още вчера, бившият таран на Пасош де Ферейра е един от двамата новопривлечени играчи в тима на столичния отбор.

Македонецът, който записа 9 мача и 2 гола за отбора през този сезон, ще напусне "Астана Арена" и ще продължи кариерата си в друг клуб.

Ботев победи Астана с 1:0 като гост в четвъртък и приема съперника в Бургас за реванша на 11 юли, припомня БТА.

Междувременно чешкият старши треньор на казахстанския ФК Астана Мирослав Беранек обяви, че дава почивка на осем от основните си играчи за днешния мач от местното първенство с идеята да ги запази за срещата-реванш с Ботев (Пловдив) в турнира Лига Европа.

Според местното издание vesti.kz, Беранек е извадил от групата за двубоя от първенството с Жетису Зелао, Абзал, Бейсебеков и Дамир Кояшевич.

На резервната скамейка пък ще седнат Кайрат Нурдаулетов, Блажо Игуманович, Бауържан Исламхан, Фокси Кетевома и Танат Нусербаев.

Първата среща между Астана и Ботев (Пловдив) завърши с победа на пловдивчани с 1:0 като попадението вкара Томаш Иршак.

Явно негативният развой обаче не отказва Беранек, който вярва в крайната победа и е пренебрегнал шампионатния двубой.