Асовете в А група предложиха здрава битка и атракция, но не и голове

снимка: botevplovdiv.bg

Най-добрите отбори в България през този сезон Лудогорец и Ботев (Пловдив) не можаха да си отбележат гол в атрактивно дерби на „Лудогорец Арена", което за съжаление на феновете завърши наравно 0:0.

Двата евробоеца на България не успяха да разпечатат вратата на противника, като „канарите" запазиха традицията техните гостувания да са белязани от най-малко голове в А група (само 3 в 5 мача), а „орлите" отново останаха със суха мрежа като домакин, но за първи път не можаха да се разпишат в Разград.

Така Лудогорец записа първо реми в А група в 11-ия кръг и увеличи актива си на 25 точки, като запазва преднината си на върха от 4 пункта пред втория Ботев. „Канарите" обаче могат да бъдат изместени от втората позиция, ако Литекс надвие Берое в Стара Загора в последния мач от кръга в понеделник.

Пълното класиране в А група до момента можете да видите НА ТОЗИ ЛИНК.

Най-чистите положения в актива на Ботев (Пд) бяха пропилени от Абел Анисе през първото полувреме, в което видимо „канарите" бяха по-близо до гола. След почивката обаче инициативата изцяло бе в ръцете на Лудогорец, но добрите изяви на отбраната на пловдивчани попречи на откриването на резултата.

Марселиньо виждаше как се разписва в 75-ата минута, след като бе преодолял вратаря Адам Стаховяк, но Бобан Грънчаров изчисти пред опразнената врата. Така бразилецът ще трябва да почака още, за да вкара 20-ия си гол и да стане реализатор номер 1 сред чужденците за Лудогорец.

Ботев (Пд) продължава да няма победа срещу шампионите в А група, но за първи път в кратката история на съперничеството между двата тима стига поне до равенството. В предишните две срещи „орлите" излизаха победител с голова разлика 3:0.

През първото полувреме „канарите" имаха повече основания да съжаляват, че резултатът остана непроменен на почивката. Гостите от Пловдив създадоха две отлични положения за гол, докато домакините застрашиха сериозно противниковата врата едва в добавеното време.

В 18-ата минута Сърмов направи страхотен пробив по левия фланг и центрира по земя в наказателното поле, но Абел Анисе не можа да засече на скорост топката в мрежата и пропиля великолепен шанс за гостите.

В 25-ата минута пък Шоко направи груба грешка при опит за изчистване и подари кълбото на Ромарио, който веднага стреля от добра позиция в пеналтерията, но Александър Барт застана на пътя на топката.

В 26-ата минута Борис Галчев изведе Анисе на чиста позиция сам срещу Иван Чворович, но бившият халф на ЦСКА стреля право в ръцете на вратаря на Лудогорец.

Още в 4-ата минута стражът на „орлите" Владислав Стоянов пострада при сблъсък с Анисе и успя да издържи на терена само до 17-ата минута, преди да бъде сменен принудително от Чворович.

Стражът на Ботев Адам Стаховяк не беше тестван преди почивката, но във втората добавена минута на полувремето Марселиньо получи топката на дузпата от Върджил Мисиджан и стреля моментално от воле, но над горната греда.

След почивката ходът на играта тотално се преобърна и Ботев почти не напускаше собствената половина. Домакинският натиск дойде със закъснение, но на няколко пъти Лудогорец имаше шанс да разпечата вратата на Стаховяк.

В 54-ата минута Мисиджан демонстрира отличен мерник с изстрел от около 25 метра, но стражът на „канарчетата" показа великолепно майсторство и изби. Малко преди това от идеална позиция за обстрел в наказателното поле Шоко провали отлична атака на Лудогорец, стреляйки анемично.

Бобан Грънчаров беше основният стълб в отбраната на Ботев и в тези мигове спираше атаките на домакините. В 58-ата минута Шоко се възползва от подаване на влезлия като резерва Михаил Александров и стреля, но кълбото този път профуча над гредата.

В 75-ата минута Грънчаров изчисти топката пред опразнената врата, след като Марселиньо бе преодолял Стаховяк и вече виждаше как открива резултата.

В 80-ата минута целият щаб на домакините поиска директен червен картон за Веселин Минев за опасна игра с бутоните напред срещу Марселиньо, но бранителят бе декориран единствено в жълто. Така Минев получи 4-то поредно официално предупреждение в мач от шампионата.

В добавеното време на срещата остро центриране успоредно на голлинията на Мишо Александров бе брилянтно изчистено от Стаховяк, с което вратарят на Ботев съхрани ремито 0:0.