Аржентинският кинжал, който разкъса "ацтеките"

снимка: Guliver/Getty Images

В рубриката "Незабравимите голове", Sporta.bg цели да ви припомни някои от най-забележителните попадения в историята на играта.

Футболът не случайно е определян за най-красивия спорт в света, тъй като чисто технически предразполага за атрактивни изпълнения от всякакъв тип.

През годините сме се нагледали на стотици шедьоври, изпълнени от всепризнати майстори на играта, като би било хубаво да си припомним някои от тях.

През 2006 година Аржентина достигна 1/4-финалите на Световното първенство в Германия, но за съжаление на всички почитатели на "гаучосите", южноамериканският тим отстъпи на домакините след изпълнение на дузпи.

Особено драматичен обаче бе и 1/8-финалният двубой на "албиселесте", когато Аржентина се изправи срещу борбената селекция на Мексико.

Редовното време в Лайпциг завърши наравно 1:1, след като още в първите десет минути двата тима си размениха по един гол. Първо капитанът на "ацтеките" Рафаел Маркес изведе своя тим напред още в 6', но минутки след това Ернан Креспо възстанови равенството.

Развръзката настъпи в първото от двете продължения на редовното време, когато Макси Родригес класира своя тим на 1/4-финал с един от най-красивите голове в историята на Мондиалите. В 98' Родригес получи дълго подаване от Хуан Пабло Сорин, като майсторски овладя топката на гърди, преди по феноменален начин да я изстреля с левия крак в един от горните ъгли зад вратаря на Мексико Освалдо Санчес.

Припомнете си още веднъж шедьовърът на Макси Родригес срещу Мексико на Мондиал 2006 в Германия.