Аржентинец се превърна в герой за Монако

Лидерът във френската Лига 1 Монако прибави нови три точки към своя актив, след като тази вечер "монегаските" записаха трудна победа с 2:1 при домакинството си на Сен Етиен.

Първата част в Княжеството завърши с преднина от един гол за Монако, след като Ферейра Караско откри след само 15 минути игра.

Почти веднага след почивката обаче Сен Етиен възстанови равенството, благодарение на Хамума. В 49' той получи подаване от Коаде и отбеляза в мрежата на Даниел Субашич за 1:1.

Двубоят вървеше към равенство, преди домакините да отбележат победно попадение три минути преди края. Резервата Лукас Окампос оползотвори асистенция на Хамес Родригес и донесе победата на лидера.

Така Монако събра актив от 21 точки след 9 изиграни мача, дръпвайки с 3 пункта пред шампиона Пари Сен Жермен. Парижани обаче все още не са изиграли своя двубой срещу Олимпик Марсилия утре вечер.