Аржентинец донесе обрата на Аталанта над Пескара

Отборът на Аталанта постигна важна победа над гостуващия Пескара с 2:1 и се отдалечи още повече от зоната на изпадащите. Аржентинският нападател Херман Густаво Денис се разписа на 2 пъти, за да донесе трите точки на своя отбор, след като гостите бяха повели.

Домакините започнаха по-добре срещата, но се оказаха догонващи в резултата след гол на ветерана Гаетано Д'Агостино в 24-та минута. Радостта на гостите бе кратка, защото само 11 минути по-късно бе отсъдена дузпа за домакините, която аржентинецът Херман Денис превърна в гол. До края на полувремето нападателят имаше възможност да направи обрата пълен, но негов удар с глава пропусна целта.

Втората част започна спокойно, но играта бе прекъсната на няколко пъти заради тежки сблъсъци между играчите, които за щастие не доведоха до контузии.

В 67-та минута Аталанта отбеляза втори гол и стигна до обрат. Голмайстор отново бе Денис, а асистенцията даде Давиде Биондини.

След гола играчите на Пескара се активизираха и няколко удара техни удара бяха блокирани от защитници на домакините, но Аталанта успя да удържи победата и вече има 33 точки, с които се отдалечи 12 от зоната на изпадащите. Пескара пък остана там с 21, колкото имат и другите изпадащи Сиена и Палермо.