Аржентина зацикли здраво, Мондиал 2018 се изплъзва

снимка: twitter.com/Catalan Edition

Аржентина направи шокиращо равенство у дома 1:1 с последния в Зона КОНМЕБОЛ Венецуела в световните квалификации. Гостите нямаха никакъв шанс за класиране на Мондиал 2018 в Русия, като търкаха дъното със 7 точки, но измъкнаха реми от драпащите "албиселесте". Резултатът поставя в неудобна позиция Хорхе Сампаоли и неговите футболисти. Аржентинците са на 5-о място в южноамериканската зона с 24 точки два кръга преди края. Тази позиция дава право на бараж срещу победителя от Зона Океания, но "албиселесте" са преследвани от Чили, които имат само точка по-малко. Така при лошо стечение на обстоятелствата финалистът от миналото световно ще бъде телевизионен зрител на предстоящото.

Гостите дори поведоха в резултата чрез Джон Мурийо в 50-ата минута и шокираха аржентинците. "Гаучосите" обаче изравниха след 5 минути с автогол на Ролф Фелтшер и двубоят приключи по този начин. Аржентина има равни точки с четвъртия Перу и е на две от третия Колумбия. Уругвай има 27, а лидерът Бразилия вече се класира на Мондиала със своите 37 пункта.

Аржентина ще домакинства на Перу и ще гостува на Еквадор до края на квалификациите.