Аржентина срещу Италия - мачът, който решава съдбата на "лъвовете"

снимка: fivb.org

След като вчера България буквално се самоуби срещу Италия, изпускайки спечелен гейм при 1:1, сега "лъвовете" трябва да се надяват на благоприятна развръзка в последния мач от групата ни, който е между Аржентина и Италия в 02:00 часа българско време.

Добрата новина за родните представители е, че почти всеки резултат ни класира на второ място в групата. Единственият резултат, който не върши работа на възпитаниците на Камило Плачи, е 3:1 за Аржентина, и то с определена точкова разлика.

България остана с 3 точки и геймово съотношение 4:4, както и точкова разлика от -4 след двата си мача. Това означава, че при 3:1 за домакините, съществува реална опасност България да отпадне от финалната четворка.

Това ще стане, ако Аржентина спечели мача и влезе в диапазон от -3 до +9 точки. Това означава, че ако "гаучосите" загубят с 3,2 или 1 точки (гледат се само точки, Аржентина е победител в мача), направят равенство или спечелят при точките с до 9, то домакини и "адзури" продължават напред. Ако Аржентина спечели с 10 или повече точки, Италия отпада.

Това са единствените варианти, при които България отпада. Всеки друг резултат класира нашите момчета напред, но като втори в групата.

Това означава, че при класиране "лъвовете" ще играят срещу първия от втората група в 02:00 часа българско време през нощта на събота срещу неделя. Възможно е да настъпи промяна в мачовете при положение, че Аржентина се класира или двубоят се проточи.