Аржентина с чиста победа срещу Португалия

Аржентина постигна чиста победа с 3:0 (28:26, 25:20, 25:21) срещу Португалия в мач от третия кръг в нашата група D на турнира от Световната лига, който се провежда в германския град Франкфурт.

Успехът бе втори за южноамериканците, които вчера отстъпиха с 3:0 на домакина Германия. Преди това възпитаниците на Хавиер Вебер победиха България също без да допуснат загуба на гейм.

За гаучосите Факундо Конте заби 15 точки (1 блок), а резервата Иван Кастелани добави още 12 точки (1 блок). За Португалците най-резултатен бе Филипе Пинто с 15 точки (2 аса и 1 блок), а Алешандре Ферейра направи 9 точки (2 аса).

Победата срещу португалците обаче не дойде толкова лесно. В началото на мача аржентинците поведоха с 8:5, но в играта им видимо липсваше настроение и те допуснаха обрат и при втората техническа пауза Португалия водеше с 16:12. Разликата дори скочи до 4 точки при 19:15, но тогава на сервис застана Себастиан Соле и резултатът бе изравнен. Последва игра точка за точка, а гаучосите успяха да затворят гейма чак при четвъртия си опит - 28:26.

Във втората част аржентинците бяха най-убедителни, а за това допринесоха включването в игра на втория диагонал Иван Кастелани и центъра Пабло Крер.

В третата част възпитаниците на Хавиер Вебер дръпнаха с 5 точки, но отново позволиха да бъдат застигнати и се стигна до равенство - 17:17, а голяма заслуга за това изиграха добрите сервиси на Филипе Пинто. В края на гейма обаче разликата между двата тима се казваше Факундо Конте, който помогна много на своя тим и му осигури победата.

От 16 часа българско време играят България и домакина Германия.