
Аржентина стартира с победа над Литва със 102:79 в група А на мъжкия баскетболен турнир на Олимпийските игри.
В тази група е и суперфаворитът САЩ, който се справи с Франция, а успех на старта постигна и сензацията Нигерия срещу Тунис.
Луис Скола вкара 32 точки за аржентинците, а Ману Джинобили опита да завърши с трипъл-дабъл. Карлос Делфино отбеляза 20 точки за аржентинците, които повториха победата си от преди четири години в Пекин в мача за бронзовите медали.Тогава те се наложиха с 87:75.
Последната победа на Литва над Аржентина е от Световното първенство преди две години, когато балтийците се наложиха със 104:85 на четвъртфинала. Тогава Джинобили, който вече е на 35 години, не игра. Днес той приключи мача с 21 точки, 10 борби и 6 асистенции.
За литовците, които в нито един момент от мача не успяха да се върнат като реален претендент, Линас Клейза завърши с 20 точки, а Паулиус Янкунас с 14.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ