Аржентина подчини Колумбия след драма с дузпи (ВИДЕО)

Аржентина спечели изключително драматично с 5:4 след изпълнение на дузпи дербито от четвъртфиналите на Копа Америка 2015 срещу Колумбия и продължава да мечтае за първи значим трофей от голям турнир от 22 години насам.

Завърналият се в отбора под ръководството на Херардо Мартино нападател Карлос Тевес отбеляза решителната дузпа, за да донесе бленувания успех на „албиселесте“, след като редовното време и продълженията приключиха при резултат 0:0.

Аржентина доминираше през целия мач и повече заслужаваше успеха, като единствено великолепните изяви на вратаря на Колумбия Давид Оспина съхраниха шансовете на „лос кафетерос“ да избегнат поражението.

Най-забележителната проява на вратаря на Арсенал бе в 26-ата минута, когато с изумително двойно спасяване попречи първо на Серхио Агуеро да открие резултата, а моментално след това изби добавка с глава на Лионел Меси.

Голмайсторът Карлос Бака отсъстваше поради контузия и Джаксън Мартинес водеше атаката на колумбийците, но заради сериозните кадрови проблеми и в халфовата линия треньорът Хосе Пекерман бе направил промени не само в състава, но и в схемата. На почивката обаче „лос кафетерос“ нямаха нито един изстрел към вратата на противника, а Аржентина доминираше изцяло на терена.

Серхио Ромеро нямаше много работа и през второто полувреме, а и в продълженията, докато колегата му Оспина продължаваше да парира изстрели от различни положения и разстояния на звездния състав на Аржентина.

При дузпите „албиселесте“ поведе едва след като Луис Муриел прати кълбото над вратата с четвъртото изпълнение за Колумбия. Езикиел Лавеци се разписа, а Ромеро за малко не спаси удара от бялата точка на Кардона, но топката се плъзна под плонжа на вратаря.

Лукас Билия не можа да осигури успеха на Аржентина и след неговия пропуск се стигна до „внезапна смърт“ при рулетката. Ромеро спаси удара на Сунига, Маркос Рохо обаче уцели гредата, а Мурийо не намери очертанията. Така Карлос Тевес получи шанс да попдечата успеха на Аржентина и го направи с хладнокръвно изпълнение – 5:4.

Така Аржентина ще се изправи на полуфинал срещу победителя от последния четвъртфинал между Бразилия и Парагвай.