Аржентина и Уругвай започнаха световните квалификации с изразителни победи

Аржентина преодоля психическия срив от лошото си представяне на Копа Америка, побеждавайки Чили с категоричното 4:1 в среща от първия кръг на световните квалификации в зона Южна Америка, предаде БТА. Заедно с аржентинците отличен старт направи и четвъртият от шампионата в Република Южна Корея - Уругвай, който победи с 4:2 Боливия в Монтевидео.

Гонсало Игуаин вкара хеттрик за Аржентина, а Лионел Меси прекъсна 30-месечната си голова "суша" с четвъртото попадение в мача. Нападателят на Реал Мадрид вкара първия си гол още в осмата минута на мача след добър пробив на съотборника си в испанския клуб - Анхел ди Мария, докато Меси вкара второто попадение в 25-та минута.

За последно звездата на Барселона се беше разписвал в официален мач през март 2009 година в двубой срещу Венецуела в Буенос Айрес. След това той не вкара в пет срещи от световните финали и в четири от Копа Америка.

Домакините започнаха още по-нападателно през второто полувреме на мача, въпреки че вече имаха аванс от два гола. Игуаин добави третия в 52-та минута, а 11 по-късно оформи своя хеттрик и крайното 4:1 в полза на Аржентина, с което фаворитът очаквано излезе начело на временното класиране в общата група на зона Южна Америка.

Южноамериканският шампион Уругвай, който игра на полупразен стадион в изключително студена и дъждовна вечер на "Сентенарио", поведе с 3:1 до почивката след голове на Луис Суарес, Диего Лугано и Едисон Кавани. Лугано вкара втория си гол в 72-та минута, а Марсело Мартинс добави само утешително попадение за крайното 4:2 в полза на Уругвай. По-рано Руди Кардосо беше вкарал за Боливия, след като изравни резултата в 18-та минута.

В друга среща Еквадор победи Венецуела с 2:0, а при същия резултат завърши и двубоят между Перу и Парагвай.

Бразилия пък игра контролен мач срещу Коста Рика като гост и успя да се наложи с минималното 1:0. Единственото попадение за 5-кратните световни шампиони и домакини на първенството през 2014 година вкара Неймар в 60-та минута на мача.

Резултати от първия кръг на квалификациите от зона Южна Америка за Световното първенство в Бразилия през 2014 година:

Венецуела - Аржентина

* Бразилия не участва в квалификациите, защото се класира директно като домакин на Световното първенство. Това наложи и промяна в регламента, като всеки кръг ще почива по един отбор. В петък това беше Колумбия.