Аржентина и Меси си върнаха самочувствието срещу Хонг Конг

Националният отбор на Аржентина си върна позагубеното самочувствие след загубата с 0:2 от Бразилия, след като "гаучосите" се позабавляваха срещу Хонг Конг за разгромната победа със 7:0.

Звездата на южноамериканската селекция Лионел Меси почна като резерва, заедно с Анхел Ди Мария и други от звездите на тима, но това не попречи на играчите на Тата Мартино да вкарат 3 гола до почивката.

Евер Банега блесна за Аржентина, след като откри в 18' след самостоятелна акция, а в 43' той асистира за гола на звездата на Бенфика Гайтан. В 42' пък Игуаин най-накрая се разписа, след като се отчете с 2-3 пропуска през първите 45 минути.

Головата фиеста продължи 9 минути след началото на второто полувреме, като Гайтан даде отлична асистенция за Игуаин, който отбеляза втория си гол в срещата. В 60' пък на терена излезе Лео Меси, който завърши срещата с 2 гола и асистенция.

Той беше точен още в 66' след пробив на Банега, а след това фиксира и крайното 7:0 след подаване на Игуаин. Той даде и асистенция за втория гол на Гайтан в 72'.

Към края на мача фен успя да нахлуе на терена и се добра до Меси, а звездата на Аржентина с усмивка се разписа на неговата фланелка.

Аржентинците пропуснаха разгром с двуцифрен резултат, след като отправиха 11 точни удара от общо 15 и през цялото време тотално доминираха над своя съперник, който дори не отправи удар по посока на вратата Гузман през първото, както и Марчесин през второто.

До момента през 2014 година Меси има 41 гола и 19 асистенции във всички мачове на Барселона и Аржентина (включително приятелски срещи).