Аржентина и Колумбия са по-близо до Мондиала след хикс помежду си (ВИДЕО)

Аржентина остана начело в зона Южна Америка по пътя към Световното първенство след нулево равенство на собствен терен с преследвача Колумбия.

Така аржентинците запазиха аванса си от 5 точки, вече пред Колумбия и Еквадор. Еквадорците можеха да продължат да следват лидера изкъсо, но отстъпиха с 0:1 при визитата си на Перу. Чили се откъсна с 2 точки пред Венецуела в борбата за 4-ото място, след като се наложи с 2:1 над Парагвай.

По същото време Венецуела- единствената страна от континента, която никога не е играла на Световни финали, завърши 1:1 като гост на Боливия. Така чилийците събраха 18 точки, с 2 повече от Венецуела.

Топзвездата Лео Меси се появи на терена за Аржентина в 57-ата минута, тъй като не е възстановен напълно от травма в дясното бедро. От 26-ата минута обаче и двата отбора останаха с 10 човека на терена заради червените картони на Гонсало Игуаин от домакините и Кристиан Сапата от Колумбия.

"Ние владеехме повече топката, но пък техните положения за гол бяха по-чисти", обобщи срещата вратарят на Колумбия Давид Оспина, цитиран от БТА.

Едуардо Варгас даде аванс на Чили при визитата в Парагвай в 14-ата минута, а 56-ата нападателят на Ювентус Артуро Видал удвои. Ветеранът Роке Санта Крус намали в 88-ата минута, а след тази загуба Парагвай загуби всякакви теоретични шансове да се класира на Световното.

Венецуела опита да спечели в Ла Пас и Хуан Аранго откри резултата с удар с десния крак от 10 метра в 58-ата минута. За Боливия изравни Хасмани Кампос в 88-ата, но тимът изостава на 6 точки от мястото на плейофите 4 кръга преди края на квалификациите.

Първите четири отбора се класират директно за Световното първенство в Бразилия догодина. Отборът, завършил на 5-о място, среща петият отбор от зона Азия в бараж на разменено гостуване за определяне на последния финалист.