Аржентина би Бразилия в дебюта на Сампаоли пред 96 000 в Мелбърн (РАЗШИРЕН РЕПОРТАЖ)

Аржентина постигна изключително сладка победа над кръвния си враг Бразилия в контрола с 1:0. Двубоят се проведе в Мелбърн пред 96 00 души.

Ценният гол реализира Габриел Меркадо на празна врата в края на първата част и така ознаменува дебюта на новия треньор Хорхе Сампаоли с фанфари. Гаучосите Аржентина имаха надмощие през първата част, а с пропуски се отличиха Ди Мария и Игуаин. Още в 6-ата минута острието на ПСЖ нахлу отляво и от малък ъгъл изпрати топката в дясната греда на бразилците. Все пак символичните гости успяха да материализират надмощието си в края на полувремето. Отаменди стреля с глава, топката се удари в страничната греда, а Габриел Меркадо, играещ в Севиля, я посрещна и я прати в мрежата за 1:0 от воле.

През второто полувреме Бразилия опита да изравни резултата. Футболистите на Тите бяха по-дейни, но удар на Жесус профуча покрай гредата. В 63-ата минута Вилиан изстреля бомбастичен удар от границата на наказателното поле, но топката разтресе страничния стълб на вратата на Аржентина. До края на мача двамата селекционери направиха много смени и до нови сериозни положения за гол не се стигна. Звездата на "гаучосите" Лео Меси не показа особена ефективност, сякаш повече мислеше за предстоящата си сватба. Игуаин също не беше на ниво, а Дибала показа завидно старание. В последните 9 минути в игра за Аржентина се появи Мануел Лансини. Халфът на Уест Хям записа първи мач за представителния тим на родината си.