Арсенал загуби капитана си за две седмици

снимка: arsenal.com

Капитанът на Арсенал Микел Артета ще отсъства от игра около две седмици, след като получи контузия на глезена в първата среща от плейофите на Шампионската лига срещу Бешикташ в Истанбул във вторник, съобщава британската преса.

Артета беше заменен принудително в 50-ата минута от Матийо Фламини, след като пострада след сблъсък с Демба Ба при равенството 0:0 на стадион "Ататюрк".

Така испанският полузащитник ще пропусне гостуването на бившия си клуб Евертън от Висшата лига в събота, реванша срещу турците на "Емиратс", както и гостуването в първенството на новака Лестър Сити.

Днес Артета ще премине допълнителни изследвания, но се очаква той да бъде готов да се завърне в игра за домакинството на шампиона Манчестър Сити на 13 септември след паузата за европейските квалификации на националните отбори.

В същото време мениджърът на лондончани Арсен Венгер е готов с оферта за 6 милиона лири за гръцкия защитник Костас Манолас от Олимпиакос. Венгер се надява сделката да бъде сключена в близките дни.

Арсенал ще бъде подсилен и от завръщането на световните шампиони с Германия Месут Йозил, Пер Мертезакер и Лукас Подолски, които получиха по-дълга почивка след Мондиал 2014 в Бразилия, посочва БТА.