Арсенал взе своето срещу Стандарт Лиеж на "Емирейтс"

снимка: АП

Отборът на Арсенал постигна очаквана домакинска победа с 2:0 над шампиона на Белгия Стандарт Лиеж в мач от група H на Шампионската лига.

 

Възпитаниците на Арсен Венгер владееха напълно положението на терена и логично стигнаха до крайния успех.

 

Самир Насри откри резултата в 35-та минута на срещата след като се възползва от грешка в защитата на гостите, когато при едно центриране на Томас Вермален, защитникът на Стандарт Ландри Мулемо се подхлъзна, а Насри открадна топката и с премерен изстрел откри резултата.

 

Денилсон успокои съвсем домакините с гол в добавеното време на първото полувреме. Бразилецът получи топката от Киърън Гибс и с хубав удар от дистанция прехвърли вратаря Синан Болат за 2:0.

 

През второто полувреме „артилеристите" намалиха малко темпото, а пропуски направиха Сеск Фабрегас, Карлос Века и Тео Уолкът.


Гостите от Белгия завършиха срещата с човек по-малко, след като Гонзалес получи директен червен картон за груб фаул срещу капитана на Арсенал Сеск Фабрегас.

 

След тази победа Арсенал остава на първо място в група H с 13 точки, като лондончани вече си осигуриха класиране напред, а Стандарт остава на трета позиция с актив от 4 точки.