
Отборът на Арсенал се класира за 1/8-финалната фаза на турнира Карлинг Къп, след като днес "топчиите" зарадваха феновете си с чудесен успех с 4:1 над градския съперник Тотнъм и то на неговия "Уайт Харт Лейн".
Победата за Арсенал обаче дойде след продължения, след като двата тима не успяха да излъчат победител в редовните 90 минути, завършвайки при равенство 1:1. Арсенал обаче нанесе тежък удар на своя съперник в първото продължение на срещата, когато "топчиите" реализираха цели три попадения в мрежата на Стипе Плетикоса, като две от тях паднаха след точно изпълнени дузпи от страна на Самир Насри.
Мениджърите и на двата отбора дадоха шанс на някои от футболистите, които рядко попадат в стартовите им състави. Хари Реднап заложи на играчи като Кайл Нютън, Стивън Коулкър, Дейвид Бентли, Джейк Ливърмор и Джовани Дос Сантос, а дебют за "шпорите" записа бразилското ново попълнение Сандро.
За Арсенал пък на скамейката останаха Гаел Клиши, Бакари Саня, Андрей Аршавин и Маруан Шамак, а шанс за изява получиха Йоан Джуру, Киерън Гибс, Хенри Ленсбъри, Джак Уилшър и Карлос Вела.
Двубоят започна двуостро и интензивно, което даде предпоставка за интересен мач на "Уайт Харт Лейн". След няколко разменени атаки, в 13' гостите от Арсенал претендираха за дузпа в своя полза. Ленсбъри падна на земята след съприкосновение с Есу-Екото, ала съдийски сигнал не последва. Две минути по-късно обаче, младият талант на "топчиите" откри резултата в полза на Арсенал. Ленсбъри се възползва от точно центриране на Джак Уилшър и от близка дистанция прониза Плетикоса за 0:1.
Тотнъм отговори само 4 минути по-късно, ала бившият футболист на "артилеристите" Дейвид Бентли не намери очертанията на вратата със страхотен изстрел. В 28' пък добър шанс за изравнителен гол изтърва и таранът Роман Павлюченко. Руският национал се опита да прониже Фабиански с удар по посока близката греда, ала топката излезе в аут.
На почивката в игра се появи Роби Кийн, който замени на терена младия мексиканец Джовани дос Сантос. Появяването на Кийно пък мигновенно даде резултат, като ирландският любимец на "Уайт Харт Лейн" взриви трибуните четири минути след подновяването на играта. Нападателят се озова напълно непокрит на добра стрелкова позиция, като с нисък удар преодоля отново не съвсем убедителния Лукаш Фабиански - 1:1.
До края на редовното време до ново попадение в някоя от двете врати не се стигна, като развръзката на двубоя бе оставена за продълженията на срещата. Там обаче Тотнъм преживя истински кошмар, разразил се период от едва няколко минутки. Веднага след старта на първото продължение от 15 минути, гостите от Арсенал получиха право да изпълнят дузпа. Басонг повали Насри в наказателното поле на "шпорите", а потърпевшият собственоръчно изпълни наказателния удар, давайки аванс на своя отбор.
За ужас на феновете на Тотнъм, едва няколко минутки след първата дузпа на Арсенал, последва и втора. Този път Коулкър дръпна за фланелката Маруан Шамак, а за втори път в разстояние на минути, зад топката застана Самир Насри. Френският халф отново надигра Стипе Плетикоса от бялата точка, правейки аванса на Арсенал далеч по-сериозен - 1:3.
Пет минути преди края на първото полувреме пък, Дейвид Бентли пропусна страхотен шанс да върне Тотнъм в срещата. Бившият ас на Блекбърн се озова на чудесна позиция за отбелязване на попадение, ала по някакъв начин Бентли не успя да насочи топката в мрежата, стреляйки с глава в аут.
В края на продължението пък мъката за всички фенове на Тотнъм окончателно стана пълна, след като градският съперник вкара и четвърти гол в мрежата на домакините. Влезналият като резерва Аршавин се озова на стрелкова позиция и с удар по земята намери ъгъла зад Плетикоса, решавайки всичко в сблъсъка. През вторите 15 минути пък двата тима доиграха срещата, като домакините от Тотнъм очаквано останаха обезверени от светкавичния развой на събитията в полза на гостите.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ