Арсенал се измъчи с Кристъл Палас, но записа първа победа (ВИДЕО)

снимка: twitter

Отборът на Арсенал постигна много трудна победа като гост над Кристъл Палас и по този начин възпитаниците на Арсен Венгер записаха първи точки в актива си. Срещата на "Селхърст Парк" завърши при резултат 2:1 за гостите, но "орлите" могат да съжаляват, че не стигнаха до повече попадения във вратата на неубедителния Петър Чех.

След два изиграни кръга Палас е с актив от три точки, след като в първата си среща се наложи с 3:1 като гост над Норич, а днешният им опонент също е с три пункта, тъй като преди седмица те изгубиха на "Емиратс" от Уест Хям с 2:0.

Срещата започна доста отворено, като за седем минути Палас изпълни два корнера, а Алексис Санчес изпусна най-чистото положение. След добра контраатака, в която бе замесен и Месут Йозил, топката се озова в Санчес, който бе очи в очи с Алекс МакКарти, но чилиецът предпочете да финтира и в крайна сметка ударът му бе спрян на голлинията от защитник на домакините.

В крайна сметка натискът на "топчиите" даде резултат и гостите поведоха. Йозил се озова на левия фланг и центрира към Оливие Жиру, който бе оставен непокрит в наказателното поле и французинът с технично отиграване откри резултата.

Постепенно домакините започнаха да притискат опонента си в неговата половина и очаквано стигнаха до изравнителен гол в 28-та минута. Постепенна атака от ляво доведе до центриране, като Джеймс МакАртър свали към Джоел Уорд, който с плътен диагонален шут матира Петър Чех.

След силния старт на второто полувреме на отбора на Кристъл Палас, футболистите на Арсенал изравниха играта и след центриране отдясно Алексис Санчес засече топката в посока на вратата на домакините. За нещастие на домакините, опитвайки да избие, Деймиън Дилейни заби безпощадно топката в собствената си врата.

До края на срещата двата тима не спираха да опитват да търсят ново попадение, но без успех, като в крайна сметка Арсенал записа първа победа за сезон 2015/2016.

All Goals HD _ Crystal Palace 1-2 Arsenal - 15...by Sport-Today-2014

Домакините ще се опитат да спечелят пълния актив от точки след два кръга, след като на старта победиха Норич като гост с 1:3. Точно от обратната страна са момчетата на мениджъра Арсен Венгер. В първия кръг те срещнаха отново лондонски съперник - Уест Хям, като загубиха с 2:0 на "Емиратс".

Интересен факт преди срещата е, че Палас няма победа на своя стадион на "топчиите" от 1979 година - 18 мача, а последният успех е от 1994-та, когато печелят на "Хайбъри".

Алън Пардю започна двубоя с Алекс МакКарти, Джоел Уорд, Скот Дан, Дамиен Дилейни, Папе Суаре, Йоан Кабай, Джеймс МакАртър, Яник Боласие, Джейсън Пънчън, Вилфред Заха и Конър Уикъм.

Арсен Венгер бе избрал да заложи на Петър Чех, Ектор Белерин, Пер Мертезакер, Лоран Косчелни, Начо Монреал, Франсис Коклен, Санти Касорла, Месут Йозил, Аарън Рамзи, Алексис Санчес и Оливие Жиру.