Арсенал с нов успех над Селтик в "Битката за Британия"

снимка: АП

Английският Арсенал сломи шотландския Селтик и в реванша в плейфоте за влизане в групите на Шампионска лига. След успех с 2:0 в Глазгоу преди седмица днес възпитаниците на Арсен Венгер триумфираха в "Битката за Британия" с категоричното 3:1.

 

Резултатът в срещата бе открит в 28' от завърналия се в титулярния състав на "топчиите" Едуардо, който реализира дузпа, която бе отсъдена след негов пробив в наказателното поле на противника и нарушение от страна на вратаря на "келтите" Артур Боруц.

 

Емануел Ебуе сложи край на надеждите на "детелините" в 53' когато получи от Абу Диаби в центъра на наказателното поле на гостите и реализира за 2:0 в полза на Арсенал.

 

Класическото 3:0 бе оформено от Андрей Аршавин в 74'. Двойно подаване между руският национал и Аарон Рамзи завърши с изстрел на руснака и гол във вратата на Боруц.

 

Почетното попадение за шотландския вицешампион бе дело на Масимо Донати секунди преди последния съдийски сигнал.

 

Утре е жребият за груповата фаза на Шампионска лига, а при него Арсенал ще е поставен в първа урна. Ден по-късно съдбата си ще научи и тимът на Селтик, който ще продължи европохода си от групите на новосформирания турнир Лига Европа. За жребия в петък шотландците ще попаднат във втора урна.