Арсенал с категоричен успех в контрола с мексиканци

Отборът на Арсенал записа убедителна победа с 3:1 над мексиканския Чивас (Гуадалахара) в контролна среща играна пред близо 24 000 зрители на стадион „StubHub Centre” в Лос Анджелис.

Това бе втора поредна победа за възпитаниците на Арсен Венгер от предсезонното турне в САЩ. Новото попълнение на „артилеристите” Роб Холдинг откри резултата в полза на своя тим с попадение в 34-ата минута след асистенция на Калъм Чеймбърс.

В 50-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн покачи на 2:0 след страхотен гол. Крилото на лондончани направи изключителен рейд по десния фланг, след което се освободи майсторски от противниковата защита и с прецизен удар вкара за втори път топката във вратата на Чивас.

Младият играч на Арсенал Чуба Акпом направи резултата класически с гол в 56-ата минута дошъл след подаване на Матийо Дебюши. Крайното 3:1 оформи Ахел Салдивар от дузпа в 74-ата минута.