Арсенал с измъчена победа над 10 от К.П.Р.

Арсенал успя да се спаси от пореден шок в английската Висша лига, след като в мач от 9-ия кръг успя да стигне до победа с 1:0 над К.П.Р на "Емиратс Стейдиъм".

"Артилеристите" пропуснаха много положения, преди топката да попадне във вратата на Маноне след прекрасен гол на Хойлет, но съдията отсъди засада. Домакините се втурнаха да атакуват но Касорла и Жиру се отчетоха с пропуски.

В 80-ата минута Стефан Мбиа си изкара изключително глупав червен картон, след като срита Вермалеен при наглед безобидна ситуация. Това помогна на Арсенал и в 84-ата минута падна гол.

Касорла центрира чудесно в наказателното поле към Жиру, който стреля с глава, но Сесар спаси. Топката попадна на главата на Артета, който отблизо също стреля в гредата, но след това успя да довкара - измъчена победа за Арсенал.

Победата изкачва тима на Арсен Венгер на 4-а позиция, като „топчиите" имат 15 точки, изоставайки на 7 точки от лидера Челси. К.П.Р пък продължава да е залепен за дъното - едва 3 точки от 9 срещи.

В друг мач Уигън изненада Уест Хям с 2:1 у дома и продължи бавно да се изкачва над зоната на изпадащите. Головете за домакините паднаха до 47-ата минута, като Рамис отбеляза още в 8-ата, а в 47-ата МакАртър отбеляза за 2:0. Почетното попадение отбеляза Томкинс в самия край на добавеното време.

Този следобед се изигра и срещата Стоук-Съндърланд, завършила 0:0. По-рано днес Астън Вила и Норич също завършиха наравно - 1:1 в Бирмингам.