Арсенал разпиля Нюкасъл за изпроводяк на 2012-та година (ВИДЕО И СНИМКИ)

Арсенал прегази Нюкасъл със 7:3 в последния си двубой за 2012 година и ще прекара новогодишната нощ на пето място в класирането на Премиършип.

Хеттрик за „артилеристите" реализира Тио Уолкът, две попадения вкара Оливие Жиру, а по едно добавиха Лукаш Подолски и Алекс Окслейд-Чембърлейн. За Нюкасъл Демба Ба се разписа на два пъти, а Силван Марво допринесе с един гол.

Така лондончани събраха 33 точки, но имат мач по-малко от намиращия се на трета позиция Тотнъм и два в повече от четвъртия Челси.

За Нюкасъл пък кошмарът продължава. Джордитата записаха четвърта загуба в последните си пет мача и общо десета в шампионата, и заемат незавидното 15-то място със само 20 спечелени точки.

Двата тима изиграха страхотен двубой, а до 73-та минута той не предвещаваше кошмарният завършек за Нюкасъл. Арсенал на три пъти излизаше напред в резултата, но „свраките" изравняваха. В последните 20-тина минути обаче защитата им тотално се срина и бе наказана с нови четири попадения.

В първите минути на срещата Арсенал бе по-добрият тим и логично излезе напред в резултата. В 20-та минута Тио Уолкът получи извеждащо подаване, при което останаха съмнения за засада, овладя кълбото и озовал се сам срещу Тим Крул не пропусна да се разпише с перфектен завършващ удар - 1:0 за „артилеристите".

Нюкасъл заигра по-добре в края на първата част и в 39-та минута удар на Шейк Тиоте от над 30 метра с мъка бе отразен от Войчех Шчесни. Три минути по-късно обаче резултатът бе изравнен. Демба Ба стреля от пряк свободен удар, кълбото се удари в Джак Уилшър и влезе в мрежата на полския страж. Това бе и 12-то попадение на сенегалския голмайстор за сезона.

Нюкасъл можеше да се оттегли на почивка дори с гол преднина, но Силван Марво пропиля чудесен шанс за втори гол в продължението на полувремето.

Втората част започна с много силна игра на Арсенал и две ситуации пред Киърън Гибс и Санти Касорла, които не бяха материализирани в попадения.

В 51-та минута обаче Подолски свали с глава за Касорла, който намери Алекс Окслейд-Чембърлейн на границата на наказателното поле и той с премерен удар направи 2:1.

В 59-та минута Нюкасъл отново изравни. Обертан направи отличен пробив отляво и пусна топката към Марво, който на празна врата нямаше проблеми да реализира за 2:2.

След пет минути преди игра Подолски отново изведе Арсенал напред в резултата. Джак Уилшър напредна, премина няколко защитници на „свраките" и центрира. В първия момент Тим Крул се намеси, но след това Подолски с глава направи резултата 3:2.

В 69-та минута Нюкасъл отново успя да изравни чрез Демба Ба, който се възползва от доброто центриране на Силван Марво и засече топката в мрежата на Шчесни. От тук нататък обаче за възпитаниците на Алън Пардю започна кошмарът. В последните 20 минути на срещата те получиха още четири гола в своята врата.

Първо в 73-та минута Тио Уолкът оползотвори добро подаване на Киърън Гибс и от центъра на наказателното поле вкара за 4:3. Последваха два гола на резервата Оливие Жиру, съответно в 84-та и 87-та минута, а във втората минута на даденото от съдията продължение Уолкът оформи своя хеттрик и крайния резултат - 7:3 в полза на лондончани.

В последните минути резултатът можеше да стане още по-неприятен за тима от североизтока, който тотално бе свалил гарда.

szólj hozzá: Arsenal vs Newcastle 7:3 GOALS HIGHLIGHTS