Арсенал разби Съндърланд, но вратар трябваше да спасява "артилеристите"

снимка: Guliver/Getty Images

Арсенал постигна много ценна победа по пътя си към място в топ 4, след като този следобед "артилеристите" постигнаха минимален успех с 1:0 като гост на Съндърланд в мач от 25-ия кръг на Премиър Лийг.

Единственото попадение бе дело на Санти Касорла (35), а Дженкинсън си изкара червена картон през второто полувреме, който обаче не се оказа решаващ и възпитаниците на Венгер стигнаха до успеха.

Благодарение на 3-те точки в момента Арсенал се намира на 5-о място, като изостава на 4 точки от зона "Шампионска лига", където се намират Челси (49) и Тотнъм (48). Съндърланд пък пада до 13-а позиция с 29 точки.

През първата част на "Стейдиъм ъв лайт" Арсенал бе абсолютен господар на терена, като Уолкът и Рамзи се отчетоха с по няколко пропуска, но отново Жиру се отчете с най-фрапантния от тях, като от близко разстояние не успя да уцели вратата.

Все пак в 35-ата минута се стигна до гол, след като Уилшър успя да увлече няколко защитника със себе си и пусна към Уолкът, който намери Касорла. Испанецът опита удар, който мина покрай краката на няколко играчи и намери целта - 0:1.

До 62-ата минута Рамзи и Жиру се надпреварваха кой ще изпусне повече ситуации за гол, докато единствено Сесиньон застраши реално Шчесни. В 62-ата минута обаче Дженкинсън, който трябваше да бъде титуляр заради контузиите на Кошчелни и Вермаален, си изкара втори жълт картон и остави своите с човек по-малко.

Неговата липса не се отрази на отбора, въпреки че "черните котки" натиснаха здраво. Шчесни трябваше да се намесва решително при цели 3 ситуации, а Тайтъс Брамбъл не успя да уцели вратата от 5 метра и да донесе равенството на своя тим. В добавеното време и удар на Джонсън беше спасен от полския национал.