Арсенал продължава с победите във Висшата лига (ВИДЕО)

Отборът на Арсенал постигна пета поредна победа в шампионата на Англия, след като се наложи с 3:0 като гост на Суонси и събра актив от 25 точки, с които дели първото място с тима на Манчестър Сити.

Точни за "артилеристите" бяха Оливие Жиру, Лоран Косчелни и Джоел Кембъл.

През първата част играчите на двата тима не представиха почти нищо интересно, като гостите бяха далеч по-пасивни и не организираха нищо интересно пред Лукас Фабиански. На два пъти пък Бафетимби Гомис получи топката в наказателното поле, но бързо бе затварян от защитата на лондончани.

На почивката обаче явно Арсен Венгер добре бе поговорил с момчетата си и още в 49-та минута те излезнаха напред в резултата. При центриране от корнер, Оливие Жиру бе най-внимателен в наказателното поле и реализира за 1:0, като това бе гол №2000 за Арсенал като домакини от както са водени от Арсен Венгер.

Фабиански направи груба грешка в 68-та минута, като се опита да избие топка, но я сложи на крака на Лоран Косчелни, който с лекота я изтъркули в опразнената врата за 2:0. Само 5 минути по-късно резултатът набъбна до 3:0. Месут Йозил и Алексис Санчес комбинираха помежду си и германецът бе изведен от ляво на наказателното поле. Той центрира към вратата на "лебедите" и на правилното място там бе Джоел Кембъл, който реализира своя първи гол в мач, в който е титуляр в английската Висша лига.