Арсенал преглътна нов горчив хап

снимка: официален сайт на Суонси

Суонси обърна у дома Арсенал с 3:1 в среща от 25-ия кръг и се отлепи от дъното на временното класиране в английската Висша лига.

Уелският тим започна по-активно на тежкия терен на „Либерти Стейдиъм” и в началото пропуски направиха Джордан Аю и Нейтън Дайър. Гостите от Лондон пък успяха да поведат с първата си по-сериозна атака, като Начо Монреал (33) бе точен след центриране на Месут Йозил. "Лебедите" отвърнаха незабавно, изравнявайки чрез Сам Клукас (34), който получи извеждащ пас от Алфи Моусън и не пропусна срещу Чех за 1:1.

След почивката „артилеристите” опитаха натиск, но домакините действаха много стабилно в отбрана. След час игра новото попълнение Хенрик Мхитарян се появи за „топчиите” на мястото на Мохамед Елнени, пише блиц. Само минута по-късно вратарят Петър Чех допусна грешка и Джордан Аю (61) направи обрата пълен. До края на мача гостите не спряха да атакуват в търсене на поне изравнителен гол, но така и не стигнаха до такъв, а вместо това получиха трети във вратата си и негов автор отново бе Сам Клукас (86), оформил крайния резултат.

Така Суонси записа шеста победа за сезона и не само се отлепи от последната позиция, но се изкачи над опасната зона, заемайки 17-ото място с 23 точки преди останалите срещи от кръга. Арсенал остава шести с 42 точки и на цели 8 от четвъртата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига.